فروش ویژه مقالات دانشجویی تحقیق مقاله کارآموزی فروشگاه الکسا فاسل دانلود و ترجمه مقالات از سایتها معتبر خارجی در اسرع وقت و با کمترین هزینه

دانلود گزارش کارآموزی شرکت زمزم

دانلود گزارش کارآموزی شرکت زمزم

نمونه متن:

در ابتدا كاميون حاوي بطري‌هاي خالي، جعبه‌هاي نوشابه را در مكاني خالي مي‌كند و توسط دستگاهي به نام uncaser‌ بطري‌ها بر روي نوار نقاله قرار مي‌گيرند و بررسي مي‌شوند تا بطري‌هاي شكسته يا داراي مارك‌هايي غير از مارك زمزم از روي نوار حذف شده و جهت بازيافت جمع‌آوري مي‌شوند و ساير بطري‌ها بر روي نقاله به سمت جايگاه بعدي حركت مي‌كنند. اين دستگاه در هر مرتبه انجام كار خود حدود 144 بطري، يعني بطري‌هاي 6 جعبه را بر مي‌دارد و بر روي نوار مي‌گذارد. در جايگاه بعدي كه همان ني‌گير است، توسط دستگاهي ني موجود در بعضي از بطري‌ها برداشته مي‌شود و بطري‌هاي خالي مجدداً روي نوار نقاله به حركت درمي‌آيند. لازم به يادآوري است كه بر روي سطح اين نوار، كف مايع صابون وجود دارد كه از اصطكاك موجود بين بطري‌ها و نوار نقاله جلوگيري مي‌كند و باعث مي‌شود كه بطري‌ها راحت‌تر حركت كنند و در طول مسير حركت، سرعت آنها يكنواخت بوده و از سرعتشان كاسته نشود.

جايگاه بعدي كه بطري‌ها به آنجا هدايت مي‌شوند، بطري‌شوي است. در اين كارخانه دو دستگاه بطري‌شوي وجود دارد، يكي بزرگ و ديگري كوچك. اين بطرها به طور جداگانه و به روش غوطه‌وري شسته مي‌شوند و مسير جداگانه‌اي را طي مي‌كنند.

در بطري‌شوي كوچك، 2 تانك وجود دارد كه هر كدام با درصد سود و دماهاي مختلف نسبت به ديگري فعاليت مي‌كند. در تانك اول دمايي در حدود (oc)45-40 و درصد سود آن در حدود 8/3-3/3 مي‌باشد و تانك دوم دمايي در حدود (oc)68-65 و درصد سودي در حدود 4/3-3 مي‌باشد. سود از نوع سود كاستيك مي‌باشد كه اسيدهاي چرب را به صابون تبديل مي‌كند و از محيط خارج مي‌شود. تري فسفات سديم نيز كه درون اين تانك‌ها قرار دارد، يون‌ها را به صورت كلوئيد و باردار درمي‌آورد كه غيرقابل ته‌نشين شدن هستند و معلق مي‌مانند و در نتيجه داخل بطري‌ها رسوب نمي‌كنند.

بطري‌شوي بزرگ نيز همانند بطري‌شوي كوچك بطري‌ها را مي‌شويد، يعني به روش غوطه‌وري، با اين تفاوت كه بطري‌شوي بزرگ 5 تانك شستشو دارد كه تانك اول با دماي (oc)46-40 و سود 8/3-5/3درصد و تانك دوم با دماي (oc)60-55  و سود 5/3-3/3درصد و تانك سوم با دماي (oc)72-65 و سود 9/2-5/2درصد و تانك چهارم با دماي (oc)47-44 و سود 6/1-5/1درصد فعاليت مي‌كند.

لازم به ذكر است كه در 3 تانك اول، سود و تري‌فسفات سديم از بالا و آب از پايين تانك وارد مي‌شود و به روش غوطه‌وري بطرها شسته مي‌شود، اما در 2 تانك بعدي ديگر، سود وارد نمي‌شود و فقط آب با فشار به تانك وارد مي‌شود، اما خود بطري‌ها حاوي مقداري سود هستند كه هم در تانك 4 و هم در تانك 5 درصدي از سود در آنها باقي مي‌ماند. در اين 5 تانك، عمل شستشو تا حدي انجام مي‌گيرد، اما عمل شستشوي نهايي در جايگاه بعدي كه در كنار تانك پنجم قرار دارد و حاوي جت‌هايي است كه عمل شستشوي نهايي در آنجا انجام مي‌گيرد،‌ رخ مي‌دهد. در آنجا ‌آب با فشار در بطر‌ها وارد مي‌شود تا تمامي سود از بطري حذف شود و بطري‌ها فاقد هرگونه سودي شوند. بعد از اين جايگاه، بطري شسته شده و بطرها در حالي كه بر روي نوار نقاله در حركت هستند، به جايگاه آينه‌بان مي‌رسند.

بطري‌هاي شسته شده بايد از روبروي اين آينه‌بانان عبور كنند. كار اصلي اين افراد، اين است كه روبروي لامپ‌هاي فلورسنت و شفاف نشته‌اند، هنگامي كه بطر‌ها از جلوي آنها عبور مي‌كنند، آنها را به طور دقيق بررسي كرده تا اگر بطر خوب شسته نشده باشد و يا جسم خارجي در آن باشد و يا شكسته باشد و يا به هر دليلي مشكلي در آن باشد ، آن بطري را از روي نوار برداشته و اگر مشكل شستشو داشته باشند، دوباره وارد تانك شستشو مي‌شوند و اگر شكسته باشند و غيرقابل مصرف، جهت بازيافت از خط توليد خارج شده و مجدداً آنها را مورد استفاده قرار مي‌دهند.

________________

فهرست مطالب:

مقدمه

تاريخچه و معرفي شركت

آب

تصفيه‌خانه آب

تانك گچ‌گيرخانه

خط توليد:

طرز تهيه نوشابه در ظروف PET 5/1 ليتري

طرز تهيه نوشابه در ظروف PET 300 سي‌سي

عصاره

آزمايشات شيميايي

آزمايشات مربوطه به تصفيه‌خانه آب

تصفيه فاضلاب

ويژگي نوشابه‌هاي گازدار

 _______________________

شامل 38 صفحه فایل Word به همراه 48 اسلاید


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
karamuzi-zamzam_574994_9114.zip794.1k

دسته بندی محصولات فروشگاه

 • menubar
  office
  firefox
  Reader
  download
  winrar

جستجو باگوگل

افراد آنلاین